Samsung,telefony


Join the forum, it's quick and easy

Samsung,telefony
Samsung,telefony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Aplikace Jair Player : Music Rainbow
internet a připojení Empty3rd December 2019, 03:40 pro ancolltoni123

» Aplikace 4shared hudba
internet a připojení Empty3rd February 2019, 16:50 pro ancolltoni123

» Aplikace TubeMate YouTube Downloader HD
internet a připojení Empty27th November 2018, 07:46 pro ounioun

» Google Play Hudba v České republice
internet a připojení Empty30th July 2018, 12:32 pro mgancomi

» Aplikiace GPS navigace kamion
internet a připojení Empty29th July 2018, 12:30 pro MIKEMON

» Aplikace blokování reklam (bez rootu) [1.2.2]
internet a připojení Empty29th July 2018, 12:22 pro MIKEMON

» Samsung J5 Duos model SM-J500F/DS nejde zapnout wifi
internet a připojení Empty29th July 2018, 12:21 pro MIKEMON

» Změna z Datacentra
internet a připojení Empty29th July 2018, 12:19 pro MIKEMON

» Aplikace [APP] [GOOGLE PLAY BEST OF 2017 WINNER] Dnes Počasí - krásná předpověď počasí
internet a připojení Empty31st March 2018, 19:39 pro MIKEMON

June 2023
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum


internet a připojení

Goto down

internet a připojení Empty internet a připojení

Příspěvek pro MIKEMON 21st September 2013, 18:30

připojení:
Pravděpodobně hlavní důvod, proč jste si pořídili telefon s Androidem, je možnost mobilního připojení k internetu. Nelze však zapomínat ani na SMS a MMS. MMS jsou sice již trochu překonaná a krkolomná záležitost (neznám osobně nikoho, kdo je používá), ale pro vás, kdo je chcete používat, je tu návod na nastavení. Jestliže máte brandovaný telefon, bude pravděpodobně vše již nastaveno a funkční. Pokud ovšem máte telefon z volného prodeje nebo jste strčili např. do telefonu od Vodafonu kartu T-Mobile, budete mít zcela jistě problém. Jak tedy problémy vyřešit?

Automatická konfigurace APN pomocí SMS operátora:

Protože operátoři jsou pozorní ke svým klientům Very Happy , nabízí možnost zaslat konfigurační SMS na váš telefon. Tuto konfigurační SMS získáte ve vaší samoobsluze na webu operátora nebo zavoláním na zákaznickou linku, kde o ni požádáte. Veškeré instrukce jsou na webech operátorů nebo vám je podá operátor při telefonické objednávce. Konfigurační SMS lze nechat poslat jak pro APN Internet tak pro APN MMS - tento přístupový bod se stará o MMS. Ruční nastavení APN Internet i APN MMS je na následujících řádcích:

-----------
Ruční nastavení přístupových bodů APN INTERNET:
Nastavení je dostupné v Menu hlavní obrazovky: Nastavení -> Ovládání bezdrátových sítí -> Mobilní sítě -> Názvy přístupových bodů -> Menu: Nový APN.

T-mobile:
Jméno: T-Mobile CZ
APN: internet.t-mobile.cz
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Uživatelské jméno: gprs
Heslo: gprs
Server: <Not set>
MMSC: null (vypsat ručně)
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MCC: 230
MNC: 01
Typ APN: default (je potřeba vypsat ručně)

Vodafone:
Jméno: Vodafone CZ
APN: internet
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Uživatelské jméno: <Not set>
Heslo: <Not set>
Server: <Not set>
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MCC: 230
MNC: 03
Typ APN: default (je potřeba vypsat ručně)

Telefónica O2:
Oficiální návod --> https://www.o2.cz/osobni/techzona-sluzby/239292-nastaveni_android.html

Nakonec je třeba stisknout tlačítko MENU a ULOŽIT APN.
-----------
Ruční nastavení přístupových bodů APN MMS:
Nastavení je dostupné v Menu hlavní obrazovky: Nastavení -> Ovládání bezdrátových sítí -> Mobilní sítě -> Názvy přístupových bodů -> Menu: Nový APN.

T-mobile:
Jméno: T-Mobile MMS
APN: mms.t-mobile.cz
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Uživ.jméno: mms
Heslo: mms
Server: <Not set>
MMSC: http://mms
MMS proxy: 10.0.0.10
MMS port: 80
MCC: 230
MNC: 01
APN type: mms

Vodafone:
Jméno: Vodafone CZ MMS
APN: mms
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Uživ. jméno: mms
Heslo: mms
Server: mms
MMSC: http://mms
MMS proxy: 10.11.10.111
MMS port: 80
MCC: 230
MNC: 03
APN type: mms

Telefónica O2:
Oficiální návod --> http://www.o2.cz/osobni/techzona-mobilni-telefony/samsung-galaxy-s-ii.html?instal_article=mms_setup&article_set=addon&tab=instal

Nakonec je třeba stisknout tlačítko MENU a ULOŽIT APN.

-----------
Důležité:
Příjem ani odeslání MMS nefunguje, jestliže je telefon připojen k WiFi síti, protože v tu dobu je vyřazeno z provozu mobilní připojení APN Internet i APN MMS.

Tip:
Místo MMS použijte mail. Vejde se do něj více příloh i více textu. Navíc máte téměř jistotu, že příjemce váš mail bez problémů otevře a přečte. U MMS není zaručeno nic a ještě je to celkem drahá záležitost. Všemi operátory je MMS považována za doplňkovou službu. Největší problém MMS je ten, že pokud se nezeptáte příjemce na schopnosti jeho telefonu, nemůžete podle ničeho poznat, jestli jeho telefon vaši drahou MMS vůbec přijme. Dopadne to většinou tak, že příjemci dojde SMS od operátora, že si může ve své samoobsluze na stránkách operátora vyzvednout MMS. Takže stejně musí na internet a složitě vaši MMS hledat a stahovat. Mail je tedy jednodušší.

Jak nastavit vypínatelný mobilní internet a stále funkční MMS, aby to celé tak nějak fungovalo:
Nejčastější dotaz spořivých uživatelů je ten, jak neutrácet za mobilní internet a přitom mít možnost přijímat a odesílat MMS. Pokud totiž v menu telefonu vypnete mobilní data, vypnou se samozřejmě i MMS. (MMS přes WiFi nefungují !!) Řešení je snadné. Vypnout pouze APN Internet a nechat APN MMS zapnutý. To se ovšem nedá udělat bez speciálního programu pro ovládání APN. Mohu doporučit program Widgetsoid 2.X. V tomto programu vytvoříte snadno widget na plochu, kterým budete vypínat či zapínat defaultní APN (Default je APN Internet, jak je vidět výše z nastavení APN). Pro správnou funkci widgetu musí být při jeho vytváření APN Internet fukční, musíte tedy mít povolena mobilní data a být připojeni k mobilnímu internetu přes síť operátora (také musí být vypnuté WiFi). Po instalaci programu Widgetsoid podržte na ploše prst, vyberte widget, nalistujte Widgetsoid 1x1 Switch a spustí se rozsáhlé menu pro tvorbu různých widgetů. Hned v první záložce Network zatrhněte Mobile Data, přelistujte ve spodní liště na Apply a klikněte. [s]Dále odpovězte Yes, v následném menu ponechte "APN rename", "Sipmple prefix:'-' " a Disable all apn PRÁZDNÉ - nezatržené!! Ostatní volby se týkají jiných widgetů, takže je nechte bez povšimnutí a stiskněte šipku zpět (back), čímž se dostanete zpět na plochu a na ní bude nowý widget se dvěma šipkami.[/s] V současné verzi je nastavení přímo u zatržítka (klíč s kladivem), proto škrtnuto. Kliknutím na nový widget s šipkami šipky pohasnou a na horní oznamovací liště zmizí indikátor mobilního připojení (E/G/3 se dvěma šipečkami). Nyní je vypnutý APN Internet, ale APN MMS stále pracuje a přijímá i odesílá MMS. Nastartuje se vždy, když přichází nebo odchází MMS, jinak spí, ani se nijak na oznamovací liště neindikuje.

Na ICS ROMkách volba APN rename většinou nefunguje. Widgetsoid nedokáže vypnout pouze jedno APN. Jsou-li data vypnutá, zobrazí se v příchozích SMS pouze hlavička příchozí MMS a tlačítko Stáhnout (Download). Musíte potom tedy ručně data zapnout a MMS si stáhnout. Debilní je to, že MMS se nedá stáhnout přes WiFi, takže musíte použít mobilní data.
PERFEKTNÍ OVŠEM JE, že si můžete to přejmenování APN internet udělat sami ručně. V hlavním menu najeďte na Mobilní sítě, dále Názvy přístupových bodů a tam uvidíte dva APN body. Jeden na internet a druhý na MMS. Klepněte na ten internetový a v položce APN změňte libovolný znak na jiný, např. internet.t-mobile.cz na internet.t-mobile.cx a uložte nastavení. Teď můžete zapnout mobilní data a nechat je zapnutá. Na liště nevidíte žádnou ikonku E ani 3G ani nic..., protože mobil se na nesmyslný APN spoj prostě nepřipojí. Ale MMS fungovat budou. Je to přesně to, co má dělat ten widget vytvořený Widgetsoidem, ale v ICS mu to prostě nejde. Ručně to však lze kdykoli udělat. Zapnutí mobilního internetu se provede vrácením APN do původního stavu (...cz) Smile

Nastavení SMS:
Na vaší SIM kartě je uloženo i číslo tzv. servisního střediska operátora. To je telefonní číslo SMS brány, přes kterou probíhá odesílání SMS. Pokud tedy někomu náhodou nefunguje odesílání SMS, hledejte ve vestavěné aplikaci pro SMS nastavení servisního střediska. Číslo servisního střediska opravte podle vašeho operátora nebo jej zadejte (je-li prázdné). Číslo servisního střediska se dozvíte na zákaznické lince operátora.

V telefonu je vždy od výrobce předinstalovaná základní aplikace pro příjem a odesílání SMS (MMS). Tato aplikace obvykle poskytuje skutečně základní funkce. Komu to nestačí, může použít alternativní aplikaci, např. GO SMS Pro, která je zdarma a v češtině a nabízí již funkcí mnohem více (pro zajímavost např. odlišný zvuk SMS pro konkrétní kontakt, nastavení konverzací, barev, velikosti písma atd.) Pro všechny SMS aplikace platí obecně, že lze u nich nastavit doručenka, zvuk SMS a způsob oznamování na horní liště. Příchozí SMS totiž můžete rychle přečíst, pokud stáhnete dolů horní informační lištu a kliknete na oznámení o příchozí SMS. Můžete taktéž použít widget pro SMS na plochu. Většina STOCK ROM je nějakým takovým widgetem vybavena.
Díky alesbalas za příspěvek.Very Happy Very Happy 
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 51
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru