Samsung,telefony


Join the forum, it's quick and easy

Samsung,telefony
Samsung,telefony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
May 2022
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum


Android (operační systém)

Goto down

Android (operační systém) Empty Android (operační systém)

Příspěvek pro MIKEMON 9th November 2013, 18:22

Android (operační systém)
Android je rozsáhlá open source platforma,/http://cs.wikipedia.org/wiki/Open_source/ která vznikla zejména pro mobilní zařízení (chytré telefony, PDA, navigace, tablety)./ http://cs.wikipedia.org/wiki/Smartphone/Zahrnuje v sobě operační systém/http://cs.wikipedia.org/wiki/Opera%C4%8Dn%C3%AD_syst%C3%A9m/ (založený na jádru Linux), middleware/,http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Middleware&action=edit&redlink=1/ uživatelské rozhraní a aplikace. Vyvíjí ho konsorcium Open Handset Alliance,/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Open_Handset_Alliance/jehož cílem je progresivní rozvoj mobilních technologií, které budou mít výrazně nižší náklady na vývoj a distribuci, a zároveň spotřebitelům přinese inovativní uživatelsky přívětivé prostředí. Při vývoji systému byla brána v úvahu omezení, kterými disponují klasické mobilní zařízení jako výdrž baterie,/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%A1_baterie/menší výkonnost a málo dostupné paměti. Zároveň bylo jádro Androidu navrženo pro běh na různém hardwaru./http://cs.wikipedia.org/wiki/Hardware/ Systém tak může být použit bez ohledu na použitý chipset,/http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cipov%C3%A1_sada/ velikost či rozlišení obrazovky.[1]/http://cs.wikipedia.org/wiki/Rozli%C5%A1en%C3%AD/
Samotná platforma Android dává k dispozici nejen operační systém s uživatelským prostředím pro koncové uživatele, ale i kompletní řešení nasazení operačního systému (specifikace ovladačů aj.)/http://cs.wikipedia.org/wiki/Ovlada%C4%8D_za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD/ pro mobilní operátory a výrobce zařízení a v neposlední řadě pro vývojáře aplikací poskytuje efektivní nástroje pro jejich vývoj – Software Development Kit.
Emulátor[editovat | editovat zdroj]
Emulátor operačního systému Android je obsažen v Android SDK. Umožňuje testovat vytvořené aplikace bez fyzického zařízení. Pomocí Android SDK a AVD Manageru je možné konfigurovat volbu síťového připojení, SD karty, atd. a spouštět jednotlivá virtuální zařízení. Většina aplikací se chová v emulátoru stejně jako na fyzickém zařízení. Existují ovšem výjimečné situace, které se virtualizovat nedají nebo jen těžko, například přijímání hovorů, video/audio vstup, úroveň nabité baterie, funkce bluetooth, atd.
Základní části aplikace Android

Základní stavební kameny v aplikacích Android jsou komponenty activity reprezentující obrazovku, service umožňující provádět akce na pozadí, content providers poskytující přístup k datům a broadcast reciever reagující na příchozí oznámení. Všechny tyto komponenty musí být definovány v souboru AndroidManifest.xml, uloženém v kořenovém adresáři projektu. Kromě content provideru mohou komponenty mezi sebou kooperovat pomocí zpráv, tzv. intentů.
Google Play a instalace aplikací obecně:

Aplikace do zařízení s operačním systémem Android jsou primárně dostupné přes tzv. Google Play (do února 2012 Android Market), což je služba určená pro stahování aplikací a her, kterou provozuje přímo Google. Byla dostupná již s uvedením prvního mobilního telefonu a v současné době (květen 2011) je na ní více než 290 000 aplikací, z nichž část je zcela zdarma a část je ke stažení zdarma a při spuštění zobrazuje reklamy. Zbylé aplikace jsou placené – ty lze zatím kupovat jen v omezené množině zemí, která se ovšem rozrůstá (toto omezení platí pouze pro placené aplikace).
V únoru 2011 byl Android Market rovněž zpřístupněn přes Internet. Uživatelé tak mohou ze svého PC procházet seznamy aplikací a rovněž si vybírat ty, které se automaticky nainstalují na jejich mobilní zařízení. Veškerá tato funkcionalita byla do té doby přístupná pouze z mobilního zařízení.[23]
Protože Android je však otevřenou platformou, aplikace na ni je možné nahrávat i přímo např. z počítače (postupy jsou zdokumentované a podporuje je i samotné Android SDK).
Pro ty, kteří by chtěli modifikovat i samotné vlastnosti operačního systému, existují postupy, jak získat oprávnění administrátora v zařízení (administrátor se nazývá v Linuxu root, proto se těmto postupům říká rooting). Je potřeba podotknout, že takové změny nejsou oficiálně podporované a mohou porušit některá obchodní ustanovení a vést např. ke ztrátě záruky a podpory k zařízení.
Android (operační systém) 220px-Galaxy_Nexus_smartphone

_________________
MIKEMON_lite_v9
Boeffla_kernel_test_maker
Android (operační systém) Unbenanntx5fbs
G9355F,S7 EDGE stock_7.0_N
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 50
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru