Samsung,telefony


Join the forum, it's quick and easy

Samsung,telefony
Samsung,telefony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Aplikace Jair Player : Music Rainbow
Vysvětlení pojmů Android Empty3rd December 2019, 03:40 pro ancolltoni123

» Aplikace 4shared hudba
Vysvětlení pojmů Android Empty3rd February 2019, 16:50 pro ancolltoni123

» Aplikace TubeMate YouTube Downloader HD
Vysvětlení pojmů Android Empty27th November 2018, 07:46 pro ounioun

» Google Play Hudba v České republice
Vysvětlení pojmů Android Empty30th July 2018, 12:32 pro mgancomi

» Aplikiace GPS navigace kamion
Vysvětlení pojmů Android Empty29th July 2018, 12:30 pro MIKEMON

» Aplikace blokování reklam (bez rootu) [1.2.2]
Vysvětlení pojmů Android Empty29th July 2018, 12:22 pro MIKEMON

» Samsung J5 Duos model SM-J500F/DS nejde zapnout wifi
Vysvětlení pojmů Android Empty29th July 2018, 12:21 pro MIKEMON

» Změna z Datacentra
Vysvětlení pojmů Android Empty29th July 2018, 12:19 pro MIKEMON

» Aplikace [APP] [GOOGLE PLAY BEST OF 2017 WINNER] Dnes Počasí - krásná předpověď počasí
Vysvětlení pojmů Android Empty31st March 2018, 19:39 pro MIKEMON

June 2023
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum


Vysvětlení pojmů Android

2 posters

Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro MIKEMON 14th September 2013, 11:50

ADB → Android Debug Bridge (ADB)
je to univerzální nástroj pro příkazový řádek ke komunikaci s telefonem a práci s emulátorem.
Android
dne 5. listopadu 2007, Android je mobilní operační systém,který běží na Linuxovém kernelu vyvinutý společností
Google.
AOSP → Android open source projekt
Apps2SD
lze přesouvat apk.z vnitřní Nand paměti do zařízení SD karta
BLN
podsvícení,oznámení,led indikace
Bloatware
Software od Samyho,proces, při němž jeho následné verze aplikace zahrnují zvýšení podíl zbytečných funkcí, které nejsou používány koncovými uživateli, nebo obecně používají více systémových prostředků, než je nutné, a zároveň nabízí malý nebo žádný přínos pro jeho uživatele.
Brick
říká se i ,,cihla,, nemůže fungovat v jakémkoli postavení (např. zařízení s poškozeným firmwarem).
Soft Brick
telefon je v bootlops/boot obrazovka svítí/
Pokud se můžete dostat do cwm,jde opravit ,,nandroid zálohou,,nebo vymazáním dat,factory resetem.
Busybox
BusyBox obsahuje několik ořezaných unixových nástrojů v jednom spustitelném souboru.
To vše běží v různých prostředích, POSIX, jako je Linux, Android, FreeBSD a dalších.
Cwm/recowery/
Je to nástroj pro ůdržbu,flash,instalaci a zálohu android telefonů,jejich opravi aj.
Firmware
Firmware je typicky "pevnou" částí software, který není aktualizován ve spotřebitelských zařízení.
jeho aktualizace většinou opravuje chyby a přidává další funkce.
nelze měnit fw.určený pro jiné zářizení android..
ROM Read only memory
V kontextu zařízení se systémem android,rom má své interní komponenty k softwaru..
Superruser
Superuser → Program, který umožňuje neomezený přístup oprávnění vykonávat některé nebo všechny operace na operačním systému. ODIN → Odin je to software od Samsungu, používá se k aktualizaci telefonů Samsung. Nefunguje s jinými zařízeními  než oficiálních telefonů Samsung.
OTA nebo FOTA
Ota je zkratka pro (Firmware) Over The Air a je to proces, pomocí kterého lze dosáhnout požadovaných aktualizací a vylepšení pro váš telefon a jeho základního operačního systému.Jsou zaslány přes celulární síť. Galaxy S II aktualizace softwaru bude zaslána FOTA a je k dispozici prostřednictvím aplikace Samsung Kies mini.0
SDKSoftware Development Kit.
Logcat
ladící nástroj, postavený na zařízení se systémem Android, který zobrazuje systémové protokoly, které se
zapisují do složky.
NANDroid
Sada nástrojů, které umožní každému, kdo má root na jejich Android zařízení plné zálohy systému, v případě,že se něco pokazí, nebo chcete jen vyzkoušet, novou experimentální ROM. NANDroid bude zálohovat (a obnovovat) / system, / data / cache, a / spouštěcí oddíly prostě vše do stavu před zálohou.
Very Happy Very Happy
systém
. / systém - to je místo, kde je nainstalována Romka. V systemu je mnoho důležitých složek, které normálně nemůžete vidět. Například máte / System / app, kde jsou umístěny všechny důležité ROM aplikace. Věci jako telefonní aplikace a aplikace zpráv. / System / bin, kde jsou všechny důležité binární soubory umístěny, které umožňují spouštět příkazy android,proto je třeba, aby mohl fungovat jako OS a / systém / rámec/framework/, které určují, jak aplikace a vše používané uživatelem a procesy mají komunikovat s telefonem.
. / data - to je místo, kde jsou uloženy aplikace,které si nainstalujete. To je také místo, kde jsou uchovávána data, např. vaše SMS a e-maily. To také ukládá nastavení. Pokud změníte tapetu, je uložena zde.  Jaké vyzvánění jste vybrali ... atd. Důležité adresáře jsou zde / data / app a / data / data. Jedná se o to, co si uděláte za wipe, když se rozhodnete vymazat data, továrního nastavení.
/ data / media je důležitý adresář v / data. To je to, co je známé jako "vnitřní pamět" nebo naše "vnitřní sdcard". / Sdcard mapy zde. Pokud máte oprávnění uživatele root přístup k Androidu, můžete procházet tyto oblasti s kořenovým průzkumníkem / správcem souborů s kořenovými funkcemi. Tam jsou také některé skryté oddíly,které nemůžete procházet takhle. To jsou oddíly, které obsahují obnovy systému/bootloader a jádro/.
Kernel - je vždy dodáván s ROM. To je bijící srdce Androidu. ROM nemůže fungovat bez jádra. Protože všechny ROM obsahují jádro, pokud používáte vlastní jádro pak po flashi ROM, budete muset přeflešovat jádro znovu. Upozorňuji, že na rozdíl od Galaxy S2 (a jako téměř každé jiné moderní zařízení se systémem Android), jádro a obnova jsou nezávislé. Neexistuje žádná souvislost mezi cwm a jádrem. Jádra jsou boot.img soubory
bootloader - to je to, co zvládá, nastartovat systém. Když vidíte černý Galaxy S III text, to je bootloader. Jeho úkolem je zpracovat ůložný a systémový prostor. Je odpovědný za zavedení do Androidu, nebo pokud zvolíme pomocí tlačítek cwm nebo download mod, bude on zavádět zařízení do recowery nebo režimu download. Upozorňuji, že i9300 bootloader není uzamčena. . NEPOKOUŠEJTE jej odemknout
Download režim je součástí zavaděče/bootloaderu/ sám. Opět platí, že se jedná o mini OS. Je určen pro flash (oficiální) ROM do telefonu (což můžete udělat pomocí Odina ). To je také používáno Samsungem zjistit stav telefonu (pokud jste ho upravili nebo ne). Pokud máte oficiální ROM 4.1.1 a výše, bude váš bootloader flash čítač v režimu download na čísle "1" při každém spuštění, pokud máte vlastní jádro nebo recowery - i když ho obnovíte pomocí triangle away. Přístup do režimu stahování, vypněte telefon. Domů snížení hlasitosti + domů, pak stiskněte
power.
boot.img
jádro/kernel/ je obsažen v souboru s názvem img boot.img.. Nesmí být zaměněn s sboot.img (bootloader)!!!!!
baseband - software zodpovědný za řízení rádiového hardwaru. Zásadní, pro připojení k síti. Také odkazoval se na jako "modem" nebo "radio" bash - je malý skript jazyka. Nativně se používá v UNIX a Linuxu, to může být také použité v terminálovém emulátoru na android a skripty. Většina mods, které mají skripty, používají bash.
CPU - centrální procesorové jednotky. To je mozek operace. CPU je to, co překládá všechny pokyny a zpracuje je. To je hlavní "síla" na jakémkoliv zařízení. Čím lepší procesor, tím rychleji se tyto pokyny mohou být zpracovány.- Dalvik-cache je způsob, jak optimalizovat aplikace. Jeho způsob zajištění všech závislostí aplikace, vyžaduje rychlejší spuštění apk, aby urychlila použití. Je přestavěn na spuštění při wipe. De-odexed systém bude mít větší Dalvik-cache než odexed.
binary - binární soubor je opakem textového souboru. Může obsahovat údaje, které budou číst OS spíše než člověk. To obvykle obsahuje instrukce, jak by měly a budou některé funkce probíhat.
EMMC - Vestavěné MultiMedia Card. Toto je jako karta SD, ale je vložená do zařízení. eMMC je NAND flash paměťový čip, který působí jako interní paměť (paměť) na S3.
- exFAT je Microsoft proprietární (uzavřený zdroj) souborový systém, který se používá pro média (sdcards, USB flash paměť, pevné disky atd.). ExFAT není nativně podporován v Linuxu a AOSP ROM
ext - ext2, ext3 a ext4 jsou souborové systémy vytvořené speciálně pro Linux. Naše interní paměť je ext (nebo "rozšířená", jak je známo). To může být někdy používáno aby se odkazoval na oddíl ext, old school způsob rozdělení vašeho sdcard propojit vnitřní ext oddíly na zvýšení app prostor na nízkých paměťových zařízení. Ext souborové systémy nelze číst na počítačích s Windows, bez speciální aplikace / ovladače.
FAT32 - jiný souborový systém, který je poměrně starý, ale stále dobrý. To je jediný souborový systém, který je kompatibilní se všemi zařízeními nepodmíněně. maximální limit velikosti souboru na 4 GB Windows GUI pro správu disků může formátovat až 32 GB Windows příkaz zástavní nástroj "diskpart" lze formátovat až do velikosti objemu max. 2 TB, jak může mnoho třetí party nástrojů, jako je EASEUS
guvernér- guvernéři jsou součástí jádra. Nebudu zacházet do přílišných podrobností, ale v podstatě, guvernér je sada instrukcí, které zadávají jádru, jak řídit CPU. Může ovládat, když CPU rampy nahoru nebo dolů, nebo jak dlouho zůstane na určité frekvenci. Většina custom jádrer přichází s výběrem guvernérů a je z čeho vybírat. Může se použít Set CPU. Guvernér nastavení pro každého může být také jiný v závislosti na použití.
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 51
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Re: Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro donstyfler 24th July 2014, 21:51

Dobrý den
Prosímtě mám takovej problém, mám S3 a nainstaloval jsem si do ní cyanogenmod11 android kitkat, všechno šlapalo akorát dneska z ničeho níc bíla obrazovka. Tak jsem to zkoušel vypnout zapnout a nic, jediny kam se dostanu je download mod do recovery modu me to nepustí jen bíla obrazovka. No tak jsem si stáhl se sammobile muj firmware. Zapl jsem odin zkoušel jsem všechny verze akorát mi to furt píše setupconnections chvíli tohle a pak hned FAIL. zkoušel jsem všechno reinstalovat ovladače restart pc jíny firmware ale furt nic hledal jsem všude návody ale našel jsem velký hovno. také jsem zkoušel vícesouborové romky taky nic odin jen píše get pit maping. prosím o pomoc děkuji

donstyfler

Poèet pøíspìvkù : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 24. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Re: Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro MIKEMON 25th July 2014, 19:49

No,ahoj vypadá to na poškozený souborový systém.Doufám,že ne vážně.
V takovém případě,doufám,že jsi opravdu zkoušel vše,tak jediná možnost flash
rom se třemi soubory a pit na přerozdělení souborového systému do složek jak mají být.Najdu vše a napíši.. Very Happy 
Zkoušel,jsi vytáhnout na cca 15 min baterku a pak znovu spustit?
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 51
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Re: Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro MIKEMON 25th July 2014, 19:50

Piš,prosím do poradny ne sem... Very Happy 
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 51
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Re: Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro MIKEMON 25th July 2014, 20:36

Máš PM o vším co dělat.. Cool 
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 51
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Vysvětlení pojmů Android Empty Re: Vysvětlení pojmů Android

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru