Samsung,telefony


Join the forum, it's quick and easy

Samsung,telefony
Samsung,telefony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Aplikace Jair Player : Music Rainbow
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty3rd December 2019, 03:40 pro ancolltoni123

» Aplikace 4shared hudba
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty3rd February 2019, 16:50 pro ancolltoni123

» Aplikace TubeMate YouTube Downloader HD
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty27th November 2018, 07:46 pro ounioun

» Google Play Hudba v České republice
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty30th July 2018, 12:32 pro mgancomi

» Aplikiace GPS navigace kamion
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty29th July 2018, 12:30 pro MIKEMON

» Aplikace blokování reklam (bez rootu) [1.2.2]
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty29th July 2018, 12:22 pro MIKEMON

» Samsung J5 Duos model SM-J500F/DS nejde zapnout wifi
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty29th July 2018, 12:21 pro MIKEMON

» Změna z Datacentra
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty29th July 2018, 12:19 pro MIKEMON

» Aplikace [APP] [GOOGLE PLAY BEST OF 2017 WINNER] Dnes Počasí - krásná předpověď počasí
jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty31st March 2018, 19:39 pro MIKEMON

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum

Affiliates
free forum


jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací

Goto down

jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Empty jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací

Příspěvek pro MIKEMON 6th July 2014, 20:52

Jak často si přečtete přes aplikaci a její oprávnění před stažením a instalací nové aplikace? Pro mě, odpověď je "zřídka", a to i když popisy oprávnění může být obtížné pochopit. I slepě věřit aplikaci vývojáře, že jejich praktiky jsou etické, a že požadavky, které mají pouze podporují nejlepší možnou použitelnost aplikace. Proč bych se měl zabývat,informací pro ůžasnou hru,o které jsem četl tolik, jen proto, že chce oprávnění ke čtení v mých SMS zpráv?

jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Androidpit-scott-permissions

Na to neexistuje jednoduchá odpověď při určování, které aplikace jsou bezpečné a které ne. Většina app oprávnění, pokud jsou užívány, nemusí být nutně škodlivé, když jsou kombinovány s jinými, které se mohou stát nebezpečné. Aplikace má přístup k vašim uloženým datům, zprávám a internetu, by mohly nahrávat, ukládat a distribuovat vaše osobní soubory bez vašeho vědomí.

Jsem tady, abych se pokusil poskytnout vám přehled o tom, co různé app oprávnění znamenají a jak můžete odhalit potenciálně škodlivé aplikace. Mějte prosím na paměti, že každá aplikace má oprávnění, které vidíte v Play Store lze kliknout na prozradit další podrobnosti, a to i po stažení si můžete prohlédnout v App Manageru. Existují dokonce i některé aplikace, které nabízejí pohled do app oprávnění, a ještě lépe, které vám umožní vypnout některé z nich.
viz článek jak vypnout oprávnění aplikací... Very Happy 

Níže uvedený seznam není v žádném případě vyčerpávající, počet oprávnění je příliš široký a rozmanitý, to jsou jen některé z nejvíce pozoruhodných a dost, aby se vám vybavily potřebné informace, takže můžete udržovat váš telefon v bezpečí.

Upravit nebo smazat obsah vašeho úložiště USB

Mnoho aplikací si přeje toto privilegium, a to je často neškodné. Android hry mohou potřebovat přístup ke skladování pro ukládání souborů, například, a Foto aplikace je třeba někam uložit. Ale Škodlivé aplikace mohou pomocí tohoto oprávnění,mít právo sdílet soukromé fotografie a videa na Internetu (je-li v kombinaci se svolením přístup k internetu), takže si dávejte pozor.

Přímé volání na telefonní čísla.

Mělo by být zcela zřejmé, které aplikace si stáhnete bude muset mít schopnost provádět hovory. Alternativní dialery, Skype - to by nemělo smysl, aby nenačítal část zpráv z aplikace, která vám umožní volat kontakty přímo z nich. Tapeta app na druhé straně? Ne, díky.je lépe zakázat.

Poslat SMS nebo MMS

Messaging aplikace, nebo cokoliv, co by bylo schopno třeba poslat multimédia bude vyžadovat to, včetně různých aplikací photobooth stylů, které často umožňují okamžitě sdílet obrázky. Pokud nemůžete myslet na důvod, proč něco, jako říci úkol zabiják app, bude muset poslat SMS nebo multimediální zprávu a pak poplašné zvony by měly být vyzváněcí.
Některé aplikace dokonce posílaly prémium sms,pokud nepoužíváte,zablokovat u operátora.

jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Androidpit-permissions-screenshot-one

Upravit své kontakty, číst vaše kontakty

Aplikace, jako je Twitter/FB/ vyžadují oprávnění, aby to bylo pro vás snadné importovat kontakty z vašeho adresáře, ale Škodlivé aplikace mohou pomocí této funkce najít informace o vašich kontaktech, potenciálně představovat jeden z nich v e-mailu nebo zprávy, podvádět vás do stahování škodlivé přílohy.
nereagovat na to co je podezřelé...

Stav a identita telefonu

Jedním z nejčastějších důvodů, aplikaci musíte umožnit, aby se minimalizovala při příchozím hovoru. Nicméně, tato funkce je také jedním z nejčastěji využívanou. Aplikace často používají tuto objevit používání návyky, hlavně pro reklamní účely, a to je zcela logické, že je to tak často se vyskytující žádost o povolení. Inzerenti chtějí pochopit vaše useage tak vědí lépe, jak zacílit svou reklamu, a obrovské množství aplikací spoléhají na reklamu pro financování.
lze zakázat nebo obejít reklamu.

Není to zas tak dotěrné, stačí použít svou intuici a zvážit, proč to může být nezbytné. Mnoho aplikací skutečně potřebuje přečíst váš telefonní stav a identitu, a mnoho věcí člověk může dělat se svým telefonem, identity jsou poměrně omezené. Ale což toto oprávnění také poskytuje přístup k aplikaci některých důležitých detailů telefonů, jako je číslo IMEI, tak je to určitě a musíme si být toho vědomi. Podívejte se na hodnocení app recenze a komentáře, pokud si nejste jisti, před instalací aplikace této žádosti.
Většinou dobrý antivir rozpozná i zázračný clean master...

Přibližná poloha a přesné umístění

Čtení polohy GPS bude samozřejmě důležité pro každou mapu / GPS aplikace nebo jakékoliv aplikace, které budou nabízet všechny podrobnosti o místě (jako restaurace / obchodu vyhledávačů). Je to také oblíbené marketingu, protože mohou cílit na vás na základě vaší aktuální polohy, takže očekávat, že tento jeden hodně. Často jsem si texty o nabídkách v mém okolí kávy a nemám tušení proč. (I příjem těchto, i když jsou mé GPS a data vypnuto). Naštěstí je to poměrně snadné rozpoznat, jaký druh aplikací je třeba vědět, kde jste a co ne. Chystáš se použít aplikaci najít, co? Má aplikace potřebují vědět, jak daleko jste cestovali? Nebo si jen chcete použít aplikaci nahrát svůj hlas?

jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Androidpit-permissions-screenshot-two

Císt citlivá data v protokolech

Zřídka aby toto aplikace vyžadovaly. Umožňuje aplikaci číst data z vašeho telefonu, který může obsahovat telefonní čísla, e-mailové adresy a tak dále. Je to obvykle nutné pro zabezpečení / ladicích nástrojů, a to by mohlo umožnit přístup k informacím hesel, tak se ujistěte, že vývojář je důvěryhodný před povolením přístupu k této.

Vaše účty - vytvořit účty, spravovat účty a účet autentizátor

To může být nebezpečné. Je to přirozené, že některé aplikace se zeptají na to, stejně jako Facebook, Twitter,Gplus atd., protože musíte mít zaregistrovaný účet, na jejich použití. Navíc, tento druh aplikací občas posílá SMS zprávy do vašeho telefonu pro ověření účtu. Nicméně, některé aplikace mohou využívat těchto oprávnění s "phishing" podvody zjistit hesla, požádá za vedení účtu je určitě něco,a to mít na pozoru vždy.

Plný přístup k síti

To je další často se vyskytující povolení, a většinu času je to naprosto nezbytné. Počet bezplatných aplikací, které obsahují reklamy jsou často zodpovědné za vydání tohoto povolení je společné vystoupení v Play Store. Pokud aplikace nevypadá, že by bylo třeba něco udělat on-line, soubory ke stažení nebo zpráv atd., pak je pravděpodobné, že pro reklamy. I když, pokud nemůžete vidět důvod pro to jít on-line, a app také říká, že nejsou žádné inzeráty ... mějte se na pozoru. V kombinaci s jinými oprávnění na seznamu to může způsobit problémy.

jak zjistit bezpečnou aplikaci a jak být v bezpečí při stahování aplikací Androidpit-permissions-screenshot-four

Závěrečné myšlenky

Pro většinu lidí, stahování nejpopulárnější aplikace, nejhorší, co se může stát je, že mají své soukromí napadl, což je v podstatě totéž, co se děje pokaždé, když jsme se udělat vyhledávání na Google, nebo přihlášení do Facebooku . Zpravidla se snaží instalovat pouze aplikace z důvěryhodných zdrojů a pozitivních recenzí. Pokud dobře známé webové stránky (např. AndroidPIT.com !) píší o konkrétní aplikaci, pak je velmi pravděpodobné, že bude v bezpečí. Je smutné, že tato pravidla mají oba výjimky, stále existují apps s miliony stažení, které používají oprávnění, které nemusí mít nutně vliv na funkci (jako je velmi populární baterku aplikace vyžadující lokalizační údaje).

Před instalací aplikace, se držte tohoto seznamu:

Je developer seriózní?/recenze,xda atd/
Tam vám řeknou, proč je třeba povolení?
Myslíte si,a pochopili jste, proč by aplikace potřebovali oprávnění?
samozřejmě sms aplikace musí číst kontakty,a GPS aplikace vaši polohu...
Pokud odpovíte ano na všechny tři, pak je pravděpodobné, že jste v bezpečí.

A konečně, pokud si stále nejste jisti o app, jen zpráva pro vývojáře a zeptejte se. Pokud nereagují, možná je to znamení, aby jste to neinstalovali.
Základem je dobrý Antivir,doporučuji i clean master ten odhalí i to co některé antivirové programy přejedou bez upozornění. Cool 
Zdroj:
http://www.androidpit.com/what-do-app-permissions-mean-how-to-be-safe
MIKEMON
MIKEMON
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2330
Points : 4665
Reputation : 22
Join date : 08. 09. 13
Age : 52
Location : Prostějov

https://samsungtelefony.forumczech.com/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru